+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              

Соопштението е од областа: Култура

Филмски претстави и посетители, 2021 година

петок, 13 мај 2022


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2021 година се опфатени 11 кина. Бројот на прикажани
филмови е 735, на кинопретстави 10 741, а бројот на посетители е 170 567.
Во 2021 година, во споредба со 2020 година, бројот на прикажаните филмски кинопретстави е зголемен за 78.4 %.
  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666 

е-пошта: press@stat.gov.mk 

  
© Државен завод за статистика