Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Пазар на труд


Активно население во Република Северна Македонија - преработени податоци од Анкетата за работна сила за 2021 година и по тримесечја -

вторник, 04 април 2023


Државниот завод за статистика ги објавува податоците од Анкетата за работната сила за 2021 година и по тримесечја преработени според прогнозите базирани на податоците за бројот и структурата на населението од Пописот 2021.

Во текот на 2023 година ќе бидат објавени исти соопштенија со преработени податоци од Анкетата за работната сила за 2019 и 2020 година.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика