Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Градежништво


Издадени одобренија за употреба на градежни објекти, 2015

петок, 12 февруари 2016


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2015 година се издадени 22 одобренија за употреба
на објекти од прва категорија, а проценетата вредност на објектите изнесува 3 960 410 илјади денари.


Според издадените одобренија за употреба, 11 (50.0%) од вкупниот број на издадени одобренија за употреба
се наменети за објекти од високоградба и 11 (50.0%) за објекти од нискоградба.


Од вкупно 22 објекти, на 2 (9.1%) како инвеститори се јавуваат физички лица, а на 20 објекти (90.9%) инвеститори
се деловни субјекти.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 751

е-пошта:  natasa.cenova@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика