Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, јули 2012 година

понеделник, 06 август 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јули
2012 година, во споредба со јуни 2012 година, остана на исто ниво. Споредено по групи на услуги, намалување
е забележано во групата Безалкохолни пијалаци за 0.6%.


Индексот на цените на угостителските услуги во јули 2012 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.2%.


Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари- јули 2012 година, во однос на
истиот период од минатата година, е намален за 0.3%, додека во однос на декември 2011 година е зголемен
за 0.2%.
Catering


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика