Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, декември 2019 година

петок, 03 јануари 2020


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во декември 2019 година, во споредба со ноември 2019 година, остана на истото ниво.

Индексот на цените на угостителските услуги во декември 2019 година, во однос на истиот месец од претходната година, остана на истото ниво.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари − декември 2019 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.9 %, додека во однос на декември 2018 година остана на истото ниво.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика