Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2010 година, во споредба со јануари 2010 година, остана на исто ниво

петок, 05 март 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2010 година, во споредба со јануари 2010 година, е 100.0.

Индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2010 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 1.8%.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари-февруари, 2010 година, во однос на истиот период од претходната година, е зголемен за 1.8%, додека во однос на декември 2009 година, остана на исто ниво.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика