Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2010 година, во споредба со декември 2009 година, остана на исто ниво

среда, 03 февруари 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2010 година, во споредба со декември 2009 година, е 100.0. Споредено по групи на услуги, пораст на цените е забележан само во групата Ноќевања за 0.1%.

Индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2010 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 1.8%.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: ? +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика