Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, ноември 2015

петок, 04 декември 2015


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во ноември
2015 година, во споредба со октомври 2015 година, остана на исто ниво.


Индексот на цените на угостителските услуги во ноември 2015 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.7%.


Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари- ноември 2015 година, во однос
на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.4%, додека во однос на декември 2014 година е зголемен
за 0.4%.
Catering


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика