Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, декември 2012

вторник, 15 јануари 2013


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските
производи на зелените пазари во декември 2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува
кај компирите, гравот, кромидот, краставиците и лимоните. Најголемо намалување на цените е забележано кај
лукот и зелката.
Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во декември
2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај компирите, гравот, кромидот, морковот и
лимоните. Најголемо намалување се забележува кај зелката.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика