Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, ноември 2012

петок, 14 декември 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во ноември 2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, е забележан кај компирите, гравот, кромидот и лимоните. Најголемо намалување на цените е забележано кај бабурите, лукот, спанаќот и краставиците.

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во ноември 2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, е забележано кај компирите, гравот, кромидот и морковот. Најголемо намалување е забележано кај зелените пиперки, зелката и краставиците.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика