Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, август 2012

петок, 14 септември 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските
производи на зелените пазари во август 2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај
црвените домати, зелката, лубениците, праските и лимоните. Најголемо намалување на цените е забележано
кај лукот и лупените ореви.


Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во август 2012,
во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај црвените домати, бабурите, гравот, зелката,
лубениците, праските и лимоните. Најголемо намалување се забележува кај лукот, тиквичките и лупените
ореви.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика