Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, јули 2012 г.

среда, 15 август 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските
производи на зелените пазари во јули 2012 г., во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај
црвените домати, зелката, лубениците, црешите и лимоните. Најголемо намалување на цените е забележано
кај компирите, кромидот и лукот.


Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во јули 2012 г.,
во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај црвените домати, зелката, лубениците, дињите
и лимоните. Најголемо намалување се забележува кај компирите, кромидот и лукот.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика