Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, март 2012

четврток, 12 април 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските
производи на зелените пазари во март 2012, во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај
краставиците и кикиритките во зрно. Најголемо намалување на цените е забележано кај компирите, кромидот,
лукот и зелката.
Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во март 2012,
во споредба со истиот месец од 2011 година, се забележува кај краставиците. Најголемо намалување се
забележува кај зелените пиперки, компирите, кромидот, лукот, зелката и киви.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика