Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, јануари 2011

вторник, 15 февруари 2011


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во јануари 2011, во споредба со истиот месец од 2010 година, се забележува кај лукот и крушите.

Најголемо намалување на цените се забележува кај оризот и зелката.

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во јануари 2011, во споредба со истиот месец од 2010 година, се забележува кај лукот и лупените ореви.

Најголемо намалување се забележува кај оризот, зелката, лимоните и портокалите.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: + 389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика