Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделските производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, октомври 2010 година

понеделник, 15 ноември 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во октомври 2010, во споредба со истиот месец од 2009 година, се забележува кај црвените домати и лукот. Најголемо намалување на цените се забележува кај оризот, модрите патлиџани, зелката и дињите.

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во октомври 2010, во споредба со истиот месец од 2009 година, се забележува кај црвените домати, бабурите, лукот и крушите. Најголемо намалување се забележува кај модрите патлиџани, зелката, морковот, лубениците и јаболката.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика