Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари

вторник, 14 септември 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во август 2010, во споредба со истиот месец од 2009 година, се забележува кај лукот, лубениците и лимоните. Најголемо намалување на цените се забележува кај морковите, дињите и јаболката.

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во август 2010, во споредба со истиот месец од 2009 година, се забележува кај лукот, краставиците, лубениците, оревите и лимоните. Најголемо намалување се забележува кај кромидот, зелката и јаболката.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел:

е-пошта:   
  
© Државен завод за статистика