Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Цени на земјоделски производи на зелените пазари, пазарите на големо и на добиточните пазари, август 2013

петок, 13 септември 2013


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во август 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај компирите, гравот, кромидот и портокалите. Најголемо намалување на цените е забележано кај црвените домати, лукот и зелката.
Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во август 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај компирите, кромидот, тиквичките и оревите. Најголемо намалување се забележува кај црвените домати, бабурите, зелката, праските и сливите.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 845

е-пошта:  slobodan.prckovski@stat.gov 
  
© Државен завод за статистика