Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Образование и наука


Основни и средни училишта во Република Македонија на крајот на учебната 2010/2011 година
-Претходни податоци-


петок, 27 април 2012


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, на крајот на учебната 2010/2011 година, во редовните
основни училишта бројот на учениците изнесува 201 914 што претставува намалување за 3.4% во однос на претходната
учебна година.


Во редовните средни училишта, бројот на учениците на крајот на учебната 2010/2011 година изнесува 92 848, што
претставува намалување за 1,5% во однос на претходната учебна година.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 712

е-пошта:  bekim.berisa@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика