Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Образование и наука


Основни и средни училишта на крајот на учебната 2009/2010 година
- Претходни податоци -


петок, 29 април 2011


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, бројот на учениците во редовните основни училишта на крајот на учебната 2009/2010 година изнесува 208 980 што претставува намалување за 2.8% во однос на претходната учебна година.

Во редовните средни училишта, бројот на учениците на крајот на учебната 2009/2010 година изнесува 94 284 што претставува зголемување за 1.2% во однос на претходната учебна година.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 712

е-пошта:  bekim.berisa@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика