+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Образование и наука


Основни и средни училишта на крајот на учебната 2012/2013 година

среда, 02 април 2014


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, на крајот на учебната 2012/2013 година, во
редовните основни училишта, бројот на учениците изнесува 194 055 што претставува намалување за 1.9% во
однос на претходната учебна година.
Во редовните средни училишта, бројот на учениците на крајот на учебната 2012/2013 година изнесува 88 582
што претставува намалување за 2.8% во однос на претходната учебна година.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 712

е-пошта:  bekim.berisha@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика