Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Образование и наука


Основни и средни училишта на почетокот научебната 2011/2012 година
- Претходни податоци -


вторник, 03 април 2012


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, на почетокот на учебната 2011/2012 година,
бројот на учениците во редовните основни училишта изнесува 198 856 што претставува намалување за 2.7%
во однос на претходната учебна година.


Бројот на учениците во редовните средни училишта на почетокот на учебната 2011/2012 година изнесува
93 064 што претставува намалување за 1.2% во однос на претходната учебна година.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 712

е-пошта:  lidija.pejkovska@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика