Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Филмски претстави и посетители, 2011 година

петок, 25 мај 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2011 година, во споредба со 2010 година, бројот на прикажаните
филмски претстави и бројот на посетители е намален.
Бројот на прикажани филмски претстави во 2011 година, во споредба со 2010 година, е намален за 30.3%, а бројот на
посетители е намален за 22.5%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 718

е-пошта:  orhideja.prosinas@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика