Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Прикажани филмови, претстави и кинопосетители во 2010 година

четврток, 16 јуни 2011


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2010 година, во споредба со 2009 година, бројот на прикажани филмови, претстави и кинопосетители е зголемен.

Бројот на прикажани филмови во 2010 година, во споредба со 2009 година е зголемен за 69.9%, а бројот на кинопретставите е зголемен за 52.2%.

Во 2010 година, во споредба со 2009 година, бројот на кинопосетителите е зголемен за 73.2%.





  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 718

е-пошта:  orhideja.prosinas@stat.gov.mk 
  




© Државен завод за статистика