Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Филмски претстави и посетители, 2017 година

среда, 16 мај 2018


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2017 година се опфатени 14 кина. Бројот на прикажани
филмови е 967, кинопретстави 16 228, а бројот на посетители е 471 288.
Во 2017 година, во споредба со 2016 година, бројот на прикажаните филмски кинопретстави е намален за 0.4 %.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика