Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Филмски претстави и посетители, 2014 година

понеделник, 18 мај 2015


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2014 година, во споредба со 2013 година, се
забележува намалување на бројот на прикажаните филмски претстави и бројот на посетители.


Во 2014 година, во споредба со 2013 година, бројот на прикажаните филмски претстави е намален за 11.9%, а
бројот на посетителите е намален за 2.3%.






  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 812

е-пошта:  liridon.ameti@stat.gov.mk 
  




© Државен завод за статистика