+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Ликовни изложби и ликовни колонии, 2011 година

вторник, 15 мај 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2011 година, бројот на организираните ликовни изложби изнесува 643 и во споредба со 2010 година е зголемен за 27.8%. Бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите, за истиот период, е зголемен за 15.4 %, а бројот на посетителите на ликовните изложби е намален за 26.5%. Во 2011 година се организирани 27 ликовни колонии, а бројот на учесниците, во споредба со 2010 година, е зголемен за 104.3%.
  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 812

е-пошта:  liridon.ameti@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика