+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Ликовни изложби и ликовни колонии, 2010 година

петок, 13 мај 2011


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2010 година, бројот на организираните ликовни изложби изнесува 503 и во споредба со 2009 година е намален за 15.7%.

Бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите, за истиот период, е намален за 10.1%, а бројот на посетителите на ликовните изложби е зголемен за 51.7%.

Во 2010 година се организирани 23 ликовни колонии, а бројот на учесниците, во споредба со 2009 година, е зголемен за 96.2%.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 712

е-пошта:  bekim.berisha@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика