+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Ликовни изложби и ликовни колонии, 2014

четврток, 28 мај 2015


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2014 година, бројот на организираните ликовни
изложби изнесува 565 и во споредба со 2013 година е намален за 10.2%. Во истиот период, за 15.2% е намален
бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите, а за 7.8% е намален бројот на посетителите на ликовните
изложби.


Во 2014 година се организирани 23 ликовни колонии на кои учествувале 635 учесниците.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 812

е-пошта:  liridon.ameti@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика