+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Ликовни изложби и ликовни колонии, 2012

четврток, 30 мај 2013


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2012 година, бројот на организираните
ликовни изложби изнесува 578 и во споредба со 2011 година е намален за 10.1%. Во истиот период,
за 3.1% е намален бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите, а за 17.7% е намален
бројот на посетителите на ликовните изложби.
Во 2012 година се организирани 25 ликовни колонии, а бројот на учесниците, во споредба со 2011
година, е зголемен за 47.9%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 812

е-пошта:  liridon.ameti@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика