+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Во 2009 година се одржани 597 ликовни изложби и се организирани 24 ликовни колонии

вторник, 27 април 2010


Во 2009 година, бројот на организирани ликовни изложби изнесува 597 и во споредба со 2008 година е зголемен за 0.8%. Бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите за истиот период е зголемен за 8.2%, а бројот на посетителите на ликовните изложби е намален е за 10.6%.

Во 2009 година се организирани 24 ликовни колонии, а бројот на учесниците, во споредба со 2008 година, е намален за 6.3%.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 713

е-пошта:  marina.mijovska @stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика