+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Култура


Ликовни изложби и ликовни колонии, 2013

петок, 30 мај 2014


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2013 година, бројот на организираните ликовни
изложби изнесува 629 и во споредба со 2012 година е зголемен за 8.8%. Во истиот период, за 19.4% е зголемен
бројот на ликовните уметници-учесници на изложбите, а за 1.6% е намален бројот на посетителите на ликовните
изложби.


Во 2013 година се организирани 24 ликовни колонии, а бројот на учесниците, во споредба со 2012 година, е
зголемен за 15.3%.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 812

е-пошта:  liridon.ameti@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика