Skip Navigation LinksНасловна Публикации Публикација
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.
Статистички годишник, 2004

 


Најсеопфатно издание со статистички податоци за социоекономскиот, политичкиот и општествениот живот во Република Македонија. Годишните податоци и временските серии за населението, вработеноста, индустријата, трговијата, бруто-домашниот производ, образованието и многу други, даваат статистичка панорама на Република Македонија и особено на нејзиното место во Европа и во светот.

           
Датум на издавање: 24.05.2005
PDF:   Преземи ја публикацијата 19.4MB
     
  Податоците во објавенaтa публикација се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот
Број на страници:
ISBN:
ISSN:
Јазик: македонски и англиски

 
                                    


Цена во печатена форма:


 

 

 


  Публикации
   
 
  Сите публикации
  
 
© Државен завод за статистика