+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              

Соопштението е од областа: Цени

Индекс на цените на угостителските услуги, декември 2020 година

вторник, 05 јануари 2021


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во декември 2020 година, во споредба со ноември 2020 година, остана на исто ниво.  

Индексот на цените на угостителските услуги во декември 2020 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 0.5 %.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – декември 2020 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.4 %, додека во однос на декември 2019 година е зголемен за 0.4 %.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: + 389 2 3295 666 

е-пошта: press@stat.gov.mk 

  
© Државен завод за статистика