+A   |  -A
ппп: 1977 | ввв: 239792
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
              

Соопштението е од областа: Култура

Филмски претстави и посетители, 2016 година

вторник, 16 мај 2017


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2016 година се опфатени 14 кина. Бројот на прикажани
филмови изнесува 985, бројот на кинопретстави е 16 295, а бројот на посетители е 441 017.
Во 2016 година, во споредба со 2015 година, бројот на прикажаните филмски кинопретстави е зголемен за
9.7%.
  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666 

е-пошта: press@stat.gov.mk 

  
© Државен завод за статистика