+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
              


Соопштението е од областа: Цени


Индекс на цените на угостителските услуги, ноември 2017 година

вторник, 05 декември 2017


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во ноември
2017 година, во споредба со октомври 2017 година, остана на исто ниво. Споредено по групите на услуги,
зголемување е забележано во групата Безалкохолни пијалаци за 0.1%.
Индексот на цените на угостителските услуги во ноември 2017 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.8%.
Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари- ноември 2017 година, во однос
на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.7%, додека во однос на декември 2016 година е зголемен
за 0.5%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика